West Ham pokonał Brentford 4:2

Jarrod Bowen strzelił hat-tricka, a West Ham pokonał Brentford 4:2 na London Stadium i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w 2024 roku.

Wynik ten zakończył serię sześciu meczów bez zwycięstwa drużyny Davida Moyesa, z których ostatni miał miejsce 28 grudnia, co oznacza, że Bees nadal walczą o utrzymanie, a do końca rozgrywek pozostało 12 meczów w podstawowej lokalizacji.

Bowen strzelił swojego pierwszego gola tego wieczoru i pierwszego w lidze od 23 grudnia w ciągu pięciu minut, a niecałe dwie minuty później wślizgnął się w pole karne i zdobył drugą piłkę.

Niedługo potem Neal Maupay zmniejszył deficyt o połowę, ale kiedy Bowen po przerwie zdobył potrójną koronę – swoją pierwszą w seniorskiej piłce nożnej – a Emerson strzelił do bramki piledrivera, mecz zakończył się zwycięstwem Brentford, który w ostatnich trzech meczach strzelił dziewięć bramek.

Pszczołom udało się odzyskać kolejną bramkę dzięki Yoane Wissa, ale nie spowodowało to powrotu na imponujące rozmiary, których oczekiwali.