Arsenal je remizirao s Brightonom 1-1, prekinuvši tako svoj pobjednički niz

Arsenal je u utakmici Premier lige protiv Brightona poveo 1:0 golom u prvom poluvremenu. Međutim, pogreška obrane u drugom poluvremenu rezultirala je isključenjem jednog igrača i situacija se odjednom zaoštrila. Brighton je iskoristio priliku i izjednačio rezultat krajem utakmice, a dvije su strane završile neriješeno 1-1. Ovaj remi spriječio je Arsenal dres da ostvari treću uzastopnu pobjedu i propustio je priliku uzeti sva tri boda.

Ova utakmica ne samo da je prekinula Arsenalov niz od osam pobjedničkih utakmica u Premier ligi kroz sezone, već je i razotkrila nedostatak čvrstine obrane i sposobnosti momčadi da iskoristi prilike u kritičnim trenucima. Otkako je izgubio 0-2 kod kuće od Aston Ville u 33. Nogometna Trgovina kolu prošle sezone, Arsenal je ostao neporažen u ligi i ovaj remi s Brightonom zvučao je kao znak za uzbunu, podsjetivši na put do prvenstva da ojačamo našu obranu i zadržimo miran um.

Trenutno je Arsenal u prva tri kola Premier lige ove sezone ostvario 2 pobjede i 1 remi, skupivši 7 bodova i privremeno zauzevši drugo mjesto u ligi. Iako nisu uspjeli nastaviti svoj rekord bez poraza, sveukupno stanje momčadi još uvijek je dobro. Sljedeće, Arsenal će započeti dugo očekivani derbi sjevernog Londona protiv gradskog rivala Tottenham Hotspura. Derbi će biti važan test za Artetinu momčad, a Arsenal će se morati brzo prilagoditi kako bi pokušao pružiti dobru igru ​​u ovoj ključnoj utakmici.