Olmo je postigao Lore u svom debiju, a Barcelona je preokrenula Rayo Vallecano 2-1 i došla na prvo mjesto La Lige

Barcelona je u ovom kolu La Lige u gostima svladala Rayo Vallecano s 2-1 i upisala tri uzastopne pobjede ove sezone. Novi igrač Dani Olmo uspješno je debitirao na ovoj utakmici i postigao pobjednički pogodak na utakmici.

Na početku utakmice Rayo Vallecano je poveo tek u 9. minuti. Momčad je krenula u ofenzivu s lijeve strane, a Frutos je ubacio na asistenciju Unaija Lopeza koji je snažno šutirao u šesnaesterac i postigao prvi pogodak za domaćina. Barcelona je bila malo spora u prvom poluvremenu i bilo je teško formirati učinkovitu ofenzivnu prijetnju. U 37. minuti Barcelonin mladi igrač Yamar pokušao je udarcem iz daljine, ali ga je vratar Rayo Vallecana Cardenas lako riješio.

U drugom poluvremenu Barcelona korigira taktiku. U 51. minuti utakmice Rafinha u dres FC Barcelona ubačajem je pronašao Lewandowskog u šesnaestercu, ali je legendarni strijelac promašio praznu priliku, što je nakratko razočaralo navijače Barcelone. Međutim, kako je utakmica odmicala, Barcelona je postupno vraćala formu. U 59. minuti Dani Olmo, koji je ušao kao zamjena, izjednačio je rezultat udarcem iz daljine s 35 metara, ali je lopta pogodila gredu i otišla malo pored gola.

Samo minutu kasnije Barcelona je konačno iskoristila priliku za poravnanje rezultata. Rafinha se ubacio s lijeve strane i dodao loptu nečuvanom u šesnaestercu Pedriju, koji je lako izbacio loptu u donji desni kut i rezultat je 1-1. Nakon toga Barcelona je nastavila s pritiskom protivnika, a Lewandowski je postigao gol u 71. minuti, no pogodak je poništen jer je VAR utvrdio da je prije pogotka bio prekršaj.

U 82. minuti utakmice Barcelona je konačno osigurala pobjedu. Nakon što se Yamal probio po desnoj strani, proslijedio je loptu u šesnaesterac. Olmo, koji je tek obukao dječji nogometni dresovi Barcelone, primio je loptu i mirno ispucao loptu u dalji kut. Lopta je ušla u mrežu i pomogla Barceloni da preokrene suparnika na 2-1. Ovaj gol ne samo da je bio dobar početak Olmove karijere u Barceloni, već je i donio momčadi ključna tri boda.

U finišu utakmice Rayo Vallecano je imao priliku izjednačiti rezultat, no Enketa je ubacio malo izvan okvira i promašio posljednju priliku. Na kraju je Barcelona dobila utakmicu i privremeno preuzela vodstvo na ljestvici. Vrijedi spomenuti da se Dani Olmo iskazao u ovom nastupu. Nadam se da će moći postići više golova za Barcelonu u sljedećim utakmicama.