Premier League Fulham – 0:0 Everton Pickford poczynił wiele wspaniałych interwencji, dzięki czemu bramka była czysta

1. runda sezonu Premier League 2023–2024 rozpoczęła się ekscytującym meczem, w którym Fulham zmierzył się u siebie z Evertonem. Po zaciętej walce obu drużyn przez 90 minut Everton w końcu uścisnął dłoń Fulham z wynikiem 0:0.

Fulham 0:0 Everton, Pickford znakomicie obronił i utrzymał bramkę

W tej rundzie Fulham zmierzy się u siebie z Evertonem. Ponieważ te dwie drużyny znajdują się na dnie tabeli Premier League, ich ogólne wyniki w Premier League w tym sezonie nie są wybitne. Pierwszym z nich jest Fulham.W 21 rundach poprzedzających mecz z Evertonem Fulham wygrał 7 meczów i zanotował 7 zwycięstw, 3 remisy i 11 porażek. Zespół zajmuje także 12. miejsce w najnowszych rankingach Premier League w tym sezonie. Jeśli jest coś, co jest obecnie największym problemem Fulham, to niewątpliwie jest to, że ich obrona jest pełna dziur, o czym świadczy fakt, że stracili aż 36 bramek. Jednocześnie ofensywna siła ognia drużyny jest również bardzo mierna. Z drugiej strony, Everton prezentuje się jeszcze gorzej niż Fulham. W pierwszych 21 rundach Premier League Everton zanotował 8 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek. Jeszcze gorszy był występ drużyny w ofensywie i defensywie. Wydajność jest również bardzo słaba.

Zespół znajduje się także głęboko w strefie spadkowej. Sądząc po występach obu drużyn w lidze, choć występ Fulham jest nieco lepszy od Evertonu, naprawdę trudno powiedzieć, kto w tym meczu przegra, a kto wygra. Szczegóły w dalszym ciągu zależą od ich występów. Jak było wydajność w grze? W pierwszej połowie meczu pomiędzy obiema drużynami to Fulham zaczęło atakować u siebie. Zaledwie w 9. minucie meczu Robinson z Fulham pięknym strzałem z dystansu trafił na bramkę, a bramkarz Evertonu Pickford fenomenalnie obronił bramkę. Następnie w 24. minucie meczu Everton kilkakrotnie próbował zdobyć bramkę, ale został wywalony przez bramkarza przeciwnika Castagne’a. Następnie w 33. minucie Danjuma polegał na swojej osobistej umiejętności wjechania prosto w pole karne przeciwnika i po pozbyciu się obrońcy oddał strzał, niestety wysoko. W pierwszej połowie ani Evertonowi, ani Fulham nie udało się zdobyć bramki.

Do końca połowy obie drużyny remisowały 0:0. W drugiej połowie meczu obie drużyny nie miały już dobrych okazji do zdobycia gola i mecz utknął w martwym punkcie. W 75. minucie atak Fulham został ponownie rozstrzygnięty przez bramkarza Evertonu Pickforda i utrzymał bramkę czystą. Z biegiem czasu wynik utrzymywał się na 0:0. Po zaciętej walce obu drużyn przez 90 minut Fulham w końcu uścisnął dłoń Evertonowi z wynikiem 0:0. Po tym meczu Fulham zajmuje tymczasowo 12. miejsce w najnowszych rankingach Premier League, a Everton zajmuje 16. miejsce.