West Ham zatrzymuje kluczowych graczy w obliczu zainteresowania transferem

Ekspert wezwał West Ham do zatrzymania swoich kluczowych graczy po tym, jak drużyna pokonała Freiburg i dotarła do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA. Lucas Paqueta, Jarrod Bowen i Aaron Cresswell wpisali się na listę strzelców, gdy West Ham pokonał Freiburg 5: 0, aby obalić porażkę 1: 0 w pierwszym meczu, ale ekspert ostrzegł, że najlepsze kluby Premier League będą teraz „węszyć” wokół ich gwiazd.

Ekspert wezwał West Ham do zatrzymania swoich gwiazdorskich graczy po awansie do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA.

West Ham obalił porażkę 1:0 w pierwszym meczu z Freiburgiem, triumfując 5:0 w drugim etapie na London Stadium, aby zapewnić sobie zwycięstwo 5:1.

Lucas Paqueta otworzył wynik w dziewiątej minucie, a Jarrod Bowen i Aaron Cresswell również trafili do siatki przed przerwą.

Mohammed Kudus strzelił później brace, w tym genialny solowy wysiłek, który rozpoczął się głęboko na własnej połowie.

Ekspert pochwalił West Ham po pełnym gwizdku, wyróżniając Paquetę jako wybitnego gracza wieczoru.

„Znowu był dziś wybitny” – powiedział ekspert. „Myślę, że jest jednym z najlepszych graczy poza pierwszą trójką – Man City, Liverpoolem i Arsenalem”.

Ale pochwały eksperta przyszły wraz z ostrzeżeniem, że West Ham będzie musiał utrzymać swoich kluczowych graczy, aby kontynuować wzrostową trajektorię, po wygraniu Ligi Konferencyjnej UEFA Europa w zeszłym sezonie.

„Wszyscy będą węszyć” – powiedział. „Problem, jaki West Ham będzie miał latem… Mamy Bowena, Kudusa i Paquetę, którzy będą rozchwytywani przez wszystkie czołowe kluby.

„Ponownie, to kolejne lato, w którym kluby przyjdą”.

Ekspert dodał: „To będzie dobry sezon i trzeba będzie zastanowić się: „W porządku, kim jesteśmy? Czy chcemy znów się rozwijać? Czy po prostu spojrzymy wstecz na tę erę i powiemy: czyż nie było wspaniale, kiedy mieliśmy te wszystkie wspaniałe doświadczenia w Europie?”. Zatrzymać tych graczy i budować”.